معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش بستک:

طرح کوچ برای کنترل چاقی دانش آموزان ضروری است

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک گفت: فرهنگ سازی داشتن زندگی سالم و اجرای طرح کوچ برای کنترل چاقی دانش آموزان در سطح جامعه امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، سید ابوالفضل سجادی معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک در نشست شورای ورزش با اشاره اهمیت طرح کوچ برای کنترل چاقی دانش آموزان گفت: سلامت آینده سازان این مرز و بوم و بسترسازی لازم در جهت کنترل وزن و چاقی دانش آموزان امری ضروری است.

وی افزود: در جهت افزایش آگاهی به دانش آموزان و توجیه والدین در جهت داشتن زندگی سالم، نیازمند فرهنگ سازی در جامعه و همچنین جلب مشارکت سازمان ها و ارگان های دولتی و غیردولتی در شهرها و روستاها هستیم.

سجادی با بیان اینکه مدیران مدارس در تحقق بخشیدن به طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش آموزان) در کنار معلمان نقش بسزایی در سنجش شاخص توده بدنی فرزند را دارند گفت: در همین راستا مدیران و معلمان مدارس طبق دستورالعمل ارسالی وزارت متبوع با مشارکت والدین می توانند در جهت پیشبرد اهداف طرح کوچ و آگاهی بخشی در زمینه سبک زندگی فعال و سالم دانش آموزان گام بردارند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی، اولیاء می توانند با کمک مدیران و معلمان تربیت بدنی، آموزش خود مراقبتی و انجام فعالیت های ورزشی در منزل را به دانش آموزان آموزش دهند تا از چاقی آنها جلوگیری شود.

گفتنی است در شهرستان بستک بیش از ۹۵۰۰ دانش آموز در ۱۰۵ مدرسه و ۴۵۰ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

نویسنده : جاسم عبادی

انتهای پیام / ش.ز