پولی که پول بزاید رباست

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، عزت هایی که شامل حال انسان ها شده را به دست توانمند خداوند تبارک و تعالی دانست و اظهار داشت: عزت ها، قدرت ها و ثروت ها از آن خداست و انسان ها […]

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه، عزت هایی که شامل حال انسان ها شده را به دست توانمند خداوند تبارک و تعالی دانست و اظهار داشت: عزت ها، قدرت ها و ثروت ها از آن خداست و انسان ها باید برای کسب آن به سراغ منبع اصلی بروند.

وی افزود: انسان وقتی کاری را صد در صد برای خدا انجام می دهد اگر فقط یک درصد از آن برای غیر خدا باشد آن عبادت بیهوده است و مورد اشکال قرار می گیرد.

photo_2016-08-26_15-16-54

امام جمعه شهرستان بستک بیان داشت: حتی اگر مکان نماز برای غیر خدا انتخاب شود عبادت برای غیر خداست و عبادت واقعی محسوب نمی شود.انسان مخلص فقط یک هدف دارد و آن هم رضای خداست.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته دولت، نظام اسلامی را نظامی کارآمد دانست و افزود: تمام سیاست های نظام بر این است که به مردم خدمت کند و همه دشمنی هایی که امروزه علیه انقلاب اسلامی است به این خاطر است که این مسیر، مسیر ریشه داری است و می خواهند اصل انقلاب اسلامی به اسم اسلام اتفاق نیفتد.

وی اظهار داشت: کشور ما در منطقه ای فوق العاده بحرانی قرار دارد ولی ایران اسلامی با تدبیر رهبر انقلاب و نظارت دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی به عنوان کشوری آرام در این منطقه شناخته می شود.

خطیب جمعه شهرستان بستک در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت و شرایط بانکداری کنونی را بسیار به هم ریخته دانست و بیان داشت: بعضی از آقایان بانکی ها آنقدر سنگ اندازی میکنند که افراد ضعیف و کم درآمد جامعه را از گرفتن وام پشیمان می کنند.

امام جمعه شهرستان بستک افزود: پولی که کار تولید کند رزق حلال است اما پولی که پول بزاید رباست.

وی همچنین ضمن یادآوری احادیثی از پیامبر و حضرت علی (ع) گفت: اگر ربا افزایش پیدا کند فعالیت در جامعه کم می شود و بیکاری تولید می کند.

قابل ذکر است که در بین دو نماز، عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان بستک به مناسبت هفته دولت با حضور در مسجد امام علی (ع) به ارائه گزارش عملکرد دولتمردان شهرستان پرداخت.

photo_2016-08-26_15-16-35