رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک:

حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با رویکرد پیشگیرانه در این شهرستان دنبال می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک گفت: حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با رویکرد پیشگیرانه و با جدیت بیشتر در این شهرستان دنبال می شود و به دنبال پرونده‌سازی علیه مردم نیستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک گفت: حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با رویکرد پیشگیرانه و با جدیت بیشتر در این شهرستان دنبال می شود و به دنبال پرونده‌سازی علیه مردم نیستیم.

به گزارش بستک نیوز ، حامد احمدپور گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون هیچ‌گونه پرونده تصرفی در یگان حفاظت این اداره علیه اشخاص تشکیل نشده و با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت به استناد تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کلیه موارد تخریب و تصرف در اراضی ملی در همان مرحله اول پیشگیری شده و از ادامه تصرف و دست‌اندازی به منابع ملی ممانعت شده است.

وی افزود: به‌منظور بهره‌برداری صحیح و اصولی از محصولات فرعی مرتع در شهرستان بستک، کارشناسان این اداره ضمن توجه به توانمندسازی جوامع محلی و تشکیل جلسات با مرتعداران با عده ای افراد سودجو که از استانهای همجوار بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات اقدام به بهره برداری غیراصولی و بدون مجوز محصولاتی نظیر آویشن نموده بودند برخورد نموده و در این رابطه ۱۸۴ کیلوگرم آویشن کشف و ضبط و ۴ نفر از این افراد بازداشت و ۲ دستگاه خودرو توقیف شدند.

احمدپور در ادامه گفت: همکاری با اداره جهاد کشاورزی شهرستان بستک در ردیابی و مبارزه شیمیایی و مکانیکی علیه پوره‌های ملخ صحرایی در مناطق انجیردان، چاه دزدان، تسان، نیدان و هرنگ در سطح ۶٨ هزار هکتار از دیگر فعالیت‌های یگان حفاظت این اداره در سال جاری بوده است.

جنگلدار بستک گفت: استعدادیابی ۵۸۵ هکتار از اراضی ملی به منظور واگذاری طرحهای معدنی، کشاورزی، صنعتی و گردشگری جهت رونق تولید و اشتغال، صدور سند تک برگی اراضی ملی ایلود به مساحت ۶ هزار و ۵٧٩ هکتار، دفاع از پرونده‌های مطروحه در محاکم قضایی که منتج به صدور ۱۰ هکتار رأی له اداره گردیده است از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری است.

احمدپور ضمن تاکید بر جذب و مشارکت خیرین در اجرای طرحهای منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: اتمام پروژه آبخیزداری حوزه تسان با مشارکت صددرصد خیرین، آغاز به کار عملیات آبخیزداری حوزه چاه دزدان، اجرای عملیات بیومکانیکی و بذرکاری به مساحت ۱۰۰ هکتار در حوزه گوده از جمله اقدامات این اداره در اجرای طرحهای عمرانی منابع طبیعی و آبخیزداری در سال‌جاری می‌باشد.