گزارش:

عملکرد اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۷

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در حوزه اشتغال و بازار کار با اجرای طرح ملی توسعه پایدار اشتغال روستایی و عشایری، خدمات قابل توجهی توسط دولت به روستاهای سطح شهرستان ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بستک نیوز، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بستک در پنج ماهه نخست سال ۹۷ در حوزه اشتغال و بازار کار با اجرای طرح ملی توسعه پایدار اشتغال روستایی و عشایری، خدمات قابل توجهی توسط دولت به روستاهای سطح شهرستان ارائه کرده است به طوری که از زمان اجرای طرح کارورزی تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال به ۱۴۴ نفر از فارغ التحصیلان جویای کار پرداخت گردیده است.

در طرح اشتغال پایدار روستایی عشایری ۸۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان این طرح ها پرداخت شده که شایان ذکر است در مجموع، ۶۰۳ شغل جدید در شهرستان با اجرای طرح های کارورزی، تکاپو و توسعه اشتغال پایدار روستایی عشایری ایجاد شده است.

تسهیلات اشتغال پایدار روستایی عشایری در بخش تعاون نیز چشم انداز روشنی را نمایش می دهد. به طور مثال ۴ شرکت تعاونی غیر فعال با مزایای استفاده از این طرح به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان توانسته اند فعالیت خود را مجدداً آغاز نمایند.واحد تعاون این اداره همچنین با اعزام تعاونگران شهرستان به استان یزد به منظور بازدید از فعالیت های انجام گرفته در شرکت های تعاونی، پیرامون مسائل، چالش ها، فرصت های سرمایه گذاری و همچنین سایر مسائل مرتبط با تولید، توانسته است نقش کلیدی را به منظور ترویج فرهنگ تعاون در این شهرستان ایفا کند.

در بخش روابط کار از مجموع ۴۲ پرونده در مراجع حل و اختلاف این اداره ، بیش از ۸۶ درصد پرونده های رسیدگی شده به صورت سازشی حل و فصل شده است.در این گزارش همچنین آمده ، ۹۳ درصد شکایات واصله به واحد روابط کار این اداره درخواست بازگشت به کار را مطرح کرده و در سایر موارد به ترتیب حقوق معوقه، عیدی و پاداش و سنوات خدمت به عنوان خواسته، عنوان شده است. لازم به ذکر است جمع مبالغ ریالی صدور رأی در این مدت مبلغ یک میلیارد و ۶۸۴ میلیون ریال می باشد.

برگزاری ۹ دوره آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه جامعه کارگری شهرستان، برگزاری نمایشگاه اعتیاد و شناخت مواد مخدر صنعتی، نظارت و حل و فصل مشکلات متقاضیان سبد کالای حمایتی دولت نیز ماحصل عملکرد ۵ ماهه نخست سال ۹۷ واحد اجتماعی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بستک می باشد.

انتهای پیام / ش.ز