با گذشت ۶ روز از سال جدید:

خبری از برنامه های نوروزی در بستک نیست / دغدغه فرهنگی فقط در حد نصب چند بنر!

همواره همه مردم استان هرمزگان شهرستان بستک را به پیشانی فرهنگی هرمزگان می شناسند اما متاسفانه در سال های گذشته هیچ تلاشی برای معرفی این فرهنگ غنی به دیگر نقاط کشور نشده است.

به گزارش بستک نیوز، این در حالی است که ایام نوروز، سفرهای نوروزی و میزبانی مسافرانی که مسیر بستک را برای مسافرت به سواحل نیلگون خلیج فارس انتخاب می کنند بهترین فرصت برای معرفی و صادرات این آداب، رسوم و فرهنگ غنی به دیگر نقاط کشور است.

بستک شهری است که متاسفانه مسئولانش نه تنها دغدغه فرهنگی ندارند بلکه تمامی جزئیات و زیبایی های این فرهنگ غنی را برای معرفی به مسافران نوروزی به نصب‌ چند بنر خلاصه کرده اند!

با گذشت شش روز از سال نو برخلاف دیگر شهرستان ها، هیچ برنامه فرهنگی هنری در شهرستان بستک اجرا نشده تا حداقل برای دقایقی مسافران نوروزی وقت خود را در این شهرستان بگذرانند.این در حالیست که شهرستان های همجوار نظیر بندرلنگه، بندرکنگ، لار و لامرد از اولین روز بهار در تلاشند با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی‌ هنری، سهمی از صدور فرهنگ خود به نقاط مختلف کشور داشته باشند.

به عنوان مثال در شهر لار جشنواره نوروزگاه بابَشو در باغ نشاط، برپایی «سیاه چادر» در گراش، جشنواره بزرگ روز اوز، جشنواره نان چرخوی لطیفی، ویژه برنامه های عمارت فکری و جشنواره شهر مروارید در بندرلنگه، جشنواره مواد غذایی بوم مسی‌ بندرکنگ از جمله برنامه هایی است که در شهرهای همجوار ما برگزار می شود.

میطلبید در شهر بستک که محل گذر مسافران و گردشگران به جزیره زیبای کیش است برای جذب گردشگر و معرفی بیشتر شهرستان، برنامه هایی تدارک دیده میشد.

حتی میشد به دلیل تقارن بهار قرآن و‌ بهار طبیعت، جشنواره هایی در راستای برنامه های قرآنی و مسائل فرهنگی این چنینی نیز برگزار شود که متاسفانه برای آن هم تدابیری اندیشیده نشده است.

انتهای پیام/