عمل خارج کردن قیچی از جمجمه پسر بچه بستکی با موفقیت انجام شد

در تاریخ ۱۷ اسفندماه جاری حدود ساعت ۲۳ و ۲۱ دقیقه نیمه شب پسربچه‌ای هشت‌ساله با آمبولانس از شهرستان بستک به مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی پیامبراعظم (ص) بندرعباس اعزام شد.

به گزارش بستک نیوز، طبق معاینه اولیه بررسی انجام شده، مشخص شد که هنگام دعوای ۲ برادر و پرتاب کیف مادر خود به سمت همدیگر، قیچی «ابرو وآرایشی» مادر از کیف خارج و بر جمجمه مرساد هشت‌ساله فرو رفته است که بلافاصله خانواده وی را به بیمارستان بستک منتقل و از آنجا به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعزام می‌شود.

دکتر آرمین عظیمی متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات گفت: قیچی از جمجمه بیمار رد و به فضای اینتراک کرانیال رسیده و تابل جمجمه را سوراخ کرده و به سینوس‌های وریدی اصلی نزدیک شده بود.

وی بیان کرد: به منظور بررسی آسیب وریدی شریانی برای بیمار سی تی آنژیو گرافی انجام شد و بعد از اطمینان از آن در اتاق عمل در پوزیشن پرول ابتدا انستیزیون داده، پوست بیمار باز و در اطراف جسم خارجی یک قسمت از جمجمه فرز کرانیوکتومی شده و مقداری از استخوان جمجمه برداشته شد تا بتوان قیچی را از جمجمه خارج کرد.

این متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات با اشاره به اینکه این جسم خارجی به اندازه ۲ سانت داخل جمجمه شده بود، گفت: خوشبختانه قیچی وارد مغز نگردیده وآسیب جدی وارد نشده بود.

این عمل حدود یک ساعت به طول انجامید و در حال حاضر بیمار در بخش داخلی مغز و اعصاب تحت مداوا و بستری است.

انتهای پیام/