شهرستان بستک پیشرو در طراحی و احداث پارک آبخیز در کشور

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک در مراسم ملی درختکاری عنوان کرد: شهرستان بستک در طراحی و احداث پارک آبخیز در کشور پیشرو  است.

به گزارش بستک نیوز، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک در آئین درختکاری اولین روز از هفته منابع طبیعی در جمع مسئولین گفت: شهرستان بستک نخستین شهرستان در کشور است که موفق به طراحی و ثبت ۴ پارک آبخیز شده و تمامی این پروژه‌ها با مشارکت و همت خیرین و مردم طبیعت دوست در حوزه آبخیز شهری بستک، فاریاب و دهتل در حال اجراست.

حامد احمدپور افزود: مجموعه پارک آبخیز بستان در سال ۱۳۹۷  با مشارکت آقای آبرون طراحی شده و تا کنون اقداماتی نظیر احداث دو دستگاه سازه آبخیزداری، کاشت بیش از  هزار اصله نهال، ساخت سکوها و ایجاد فضای تفریحی و گردشگری صورت پذیرفته که بازدید کنندگان متعددی را از نقاط مختلف شهرستان جذب نموده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک عنوان کرد: درنظر داریم به مناسبت هفته منابع طبیعی و در راستای کاشت یک میلیارد درخت، ۳ هزار و پانصد اصله نهال در سطح شهرستان غرس نمائیم که تعدادی در نخستین روز هفته و روز ملی درختکاری با حضور و مشارکت فرماندار، امام جمعه، جانشین فرمانده سپاه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی و همیاران طبیعت در پارک آبخیز بستان بستک کشت شد.

احمدپور با اشاره به شعارهفته منابع طبیعی «منابع طبیعی با مشارکت مردم، برای مردم» ضمن تشکر از تمامی طبیعت دوستان و مجریان طرح جهت مشارکت و همکاری جهت تحقق اهداف این اداره از عموم مردم خواست: تا زمان تبدیل هر نهال غرس شده به درخت از آن‌ها مراقبت و نگهداری کنند.

انتهای پیام/