شب فرهنگی شهرستان بستک در هجدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان

در آخرین روز از نمایشگاه کتاب هرمزگان در بخش جنبی، شب فرهنگ و هنر شهرستان بستک برگزار شد.

به گزارش بستک نیوز، در این شب فرهنگی جمعی از هنرمندان، شاعران، اهالی فرهنگ و هنر، رسانه و مردم فرهنگ دوست بستک حضور داشتند.

در بخش آغازین محمد محمدی زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و جامعه فرهنگ و هنر، به پیشینه فرهنگی تاریخی شهرستان بستک پرداخت.

وی شاخصه های فرهنگی و پیشتازی نخبگان علمی، فرهیختگان، هنرمندان بستکی در حوزه مختلف در جای جای استان و فراتر از مرزهای جغرافیایی را تشریح کرد.

محمدی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه فرهنگی شهرستان و با معرفی دبستان مصطفویه بستک که امسال یکصدمین سال تاسیس آن بود که توسط نیک اندیش فرهنگ‌دوست شیخ مصطفی بن عبداللطیف بستکی که بنیان آموزش و پرورش نوین را در این خطّه بنیان نهادند اشاره کرد.

وی همچنین در بخش فرهنگ مکتوب به رغبت مردم فرهنگ دوست بستک به مطالعه، کتاب و کتابخوانی، به کتابخانه های شخصی زنده یاد شرفا شرفایی، کتابخانه استاد احمد حبیبی و کتابخانه سعادت اشاره کرد و یادآور شد: میانگین آثار چاپ و نشر و مطبوعات در این شهرستان رضایت بخش بوده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک در بخش دیگر به معرفی مشاهیر و چهره های ماندگار در حوزه های فرهنگ و هنر، شعر و ادبیات، موسیقی، معماری، تجارت، سیاست، دین و عرفا پرداخت.

در ادامه گروه موسیقی سنتی غیرت به اجرا پرداخت و اعضای انجمن شعر و ادب شعرخوانی کردند.

انتهای پیام/